तपस्वी बम्जनद्वारा प्रवचन

तपस्वी बम्जनद्वारा प्रवचन
एचकेनेपाल डट कम, ११ नोभेम्बर २००८-
बाराको रतनपुरी गाविसस्थित हलखोरिया जङ्गलमा तीन वर्ष अघिदेखि तपस्या गर्दै आएका रामबहादुर बम्जनले सोमबार आफ्ना भक्तजनहरूलाई भेला गराएर प्रवचन दिएका छन्।

धर्मशास्त्रले निर्देशन गरेअनुसार समाज नचलेकाले देशमा हत्या, हिंसा बढेको बम्जनले बताए। ‘धर्म पालन गर्न छोडेकाले नै हत्या, हिंसा बढी मानिसले दुःख पाएका हुन्।’ बम्जनले तपस्याको माध्यमबाट आफू समाजमा शान्ति ल्याउन लागिपरेको दाबीसमेत गरे।

तपस्वी बोम्जन ३ वर्षको लागि बङ्करभित्र छिरे (News update)
पशन तमू , एचकेनेपाल डट कम २८ मार्च २००७ -
बाराको रतनपूरीमा ६ महिनासम्म पानी समेत नखाई तपस्या गरेका रामबहादुर बोम्जन सोमबारदेखि ३ वर्षको लागि बङ्करमा छिरेर तपस्यामा लीन भएका छन्।

पटक पटक हराउंदै सम्पर्कमा आएका बोम्जन चैत्र २ गते समितिको सम्पर्कमा आएका थिए। बोम्जनले बाराको हलखोरिया दहको जङ्गलमा ७ फिट लम्बाई र ७ फिट चौर्डाई खाडलभित्र रहेर ३ वर्षसम्म तपस्या गर्ने घोषणा गरेका छन्।

तपस्वी बोम्जनको आग्रह अनुसार समितिले बङ्करभित्र जाने एउटा भर्‍याङ र खाडलभित्र छुट्टै एउटा गुफा बनाएर ढोकासमेत राखिएको छ भने बङ्करमाथि सानो छाप्रो बनाई दिएको छ।


पछिल्लो पटक भेटिएको तपस्वी रामबहादुर बोम्जन। फोटो सौजन्यः उपेन्द्र लामिछाने / कान्तिपुर।

………………………………………………………………………………….

नयां बुद्ध ‘राम बोम्जन’: भिडियो क्लिप
डिसेम्बर १७-
हंगकंग, राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चार माध्यमहरुमा नयां बुद्धको रुपमा चर्चाको विषय बनेको राम बोम्जनसंग सम्बन्धित भिडियो सीडी हंगकंगको नेपाली पसलहरुमा छ्यास छ्यासती पाउंन थालेको छ।

बारास्थित चारकोसे झाडीको पीपलको रुखमुनि ६ महिनादेखि केही नखाईकन तपस्या गरिरहेका १५ बर्षीय किशोर राम बोम्जनले राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय सञ्चार माध्यमहरुको ध्यान तानिरहेकोछ। देश विदशेबाट हज्जारौं संख्यामा तपस्वीलाई हेर्न जानेहरुको भीड दिनहूं बढ्ने क्रम जारी छ। ६ महिनासम्म केही नखाइकन तपस्या गरिरहेको यदि सांचो हो भने यसले आधुनिक विश्व चिकित्सामा नै नयां विषयको रुपमा चर्चा पाउंने विज्ञहरुको भनाई छ।


भिडीयो क्लिप हेर्न माथिको प्ले बटनमा क्लिक गर्नुहोला।


अहिले चर्चाको शिखरमा रहेका तपस्वी राम बोम्जन सम्बन्धि भिडियो दृश्यहरु (वृत्तचित्र) यहां हंगकंगमा आइपुगेकोछ। वृत्तचित्र जस्तो लाग्ने उक्त भिसीडी कसले, कहिले र कुन प्रयोजनको लागि निर्माण गरिएको हो कुनै जानकारी उल्लेख छैन। अन्तर्वार्ताकार र क्यामेराम्यान निकै व्यवसायिक झैं लाग्ने उक्त भिसीडीको नाम र शीर्षक समेत उल्लेख गरिएको छैन।

तपस्वीले तपस्या गरिरहेको ठाउंसम्म पुग्नु अघि मूल सडकदेखि छायांकन शुरु भएकोछ। बाटोमा भेटिएका भक्तजनहरुसंग पनि उनीहरुले अन्तर्वार्ता लिएकाछन्। त्यतिमात्र होइन राम बोम्जनका आमा मायादेवी बोम्जन र माइला दाजू दिलबहादुर लगायत समितिका अध्यक्षसंग पनि अन्तर्वार्ता लिएको देखाएकोछ वृत्तचित्रमा।

वृत्तचित्रमा तपस्यारत राम बोम्जन ध्यानमा लीन भएर बसिरहेको पनि स्पस्ट देखाइएकोछ।

पूरा व्यवस्थित तवरले छायांकन गरिएको उक्त भिसिडी हंगकंगको नेपाली पसलहरुमा भने बेनामे रुपले विक्री विरतरण भैरहेको छ।

उक्त भिडियो १ घण्टाभन्दा लामो भए पनि केही दृश्यहरुको झलकमात्र यहां समावेश गरिएकोछ।

भिडीयो क्लिप हेरेपछि तपाईलाई कस्तो लाग्यो?
१- के सांच्चै नयां बुद्धको पुनर्जन्म भएकै हो त?
२- के कुनै साधारण मानिस ६ महिनाभन्दा बढी समय अन्न पानी बिना बांच्न सम्भव छ?
आफ्नो विचार व्यक्त गर्नुहोस्।

राम बोम्जनबारे न्युज अपडेट पढ्न यहां क्लिक गरौं।

 • Share/Save/Bookmark

330 Responses to “तपस्वी बम्जनद्वारा प्रवचन”

 1. Rajendra says:

  Kina hola yaha tapaswi ko website ko information na de ko hola http://www.paldendorje.com ma sabai chha ta vdo haru kina na de ko hoal yaha

 2. Nayan says:

  I like this site & i’m a regular redar of this web.pls send any new information,picture,story about hinduism.

 3. kash says:

  oooooooooohhhhhhhhh? yo kora sabai malai reallly ho josto lagchha,21th century ma aaya yo event le garda desh ma auta anautho event hyo,nepali haru le yo garbha garno parchha ki nepal jasto small contry ma yo thulo kora nai manno parchha.its really guys thnaks

 4. chewkliang says:

  This is great, the god rebirth back again for buddhist. Thanks god

 5. harry says:

  whats the latest on Ram Bonjom? Is he alive? If yes then where is he?

 6. dipesf khadka says:

  it’s fact i belive

 7. Birman Thing, Rasuwa (Dubai) says:

  I would like to give thanks to hknepal.com family who brought truth news between us. This website will help to eveyone for all news. Be continued……..and you will be your destination tomorrow…………….!!
  सचिकै भन्ने हो भने यो एउटा सत्यतामा आधारीत एउटा शाक्ती प्रकट भयको छ यस्लाई हामीले सानोतिनो कुरो हो भन्नु हुन्न र लिनु पनि हुन्न किन कि कुनै पनि मान्छे केही नखैइकन यती धेरै समयसम्मा बस्नु भनेको सानो कुरा होइन । उहा भित्र केही शाक्ती त लुकेको छ तर कस्तो खालको शाक्ती हो त्यो त हामीले हेर्न बाँकी छ अनी उहाले देखौन बाँकी छ । त्यो दिन सम्मा हामीले पर्खिनु पर्ने छ जुन दिन उहाले आफ्नु शाक्ती हामी सामु प्रदर्शन गर्नु हुने छ । अनी म सबै जना सँग यो पनि बिन्ती गर्छु कि यो कुनै नाटकीय अभिनय नभयर सत्य हो यस्लाई कसैले कथाको रुपमा नलिनु होला। हामी सबै मिलेर उहाको तपस्या सफल होस् भनी भगवान सँग गराउ।।।।। धन्यवाद….

 8. DP. says:

  Woe to all those peoples, Who believes in these kind of incident.
  Pls, turn to the right way. Don’t deceive yourself. This guy (he) is not true god. do not trust to the human.
  True God Is in Heaven. He never be changed. Living God is the same yesterday, today and forever. (Heb.13:8)
  God, Jesus is the way, the truth and the life. (John 14:6)
  Please please, Trust in the Lord Jesus Christ. Read the holy Bible and obey the words of God. then you’ll be saved.

 9. kay says:

  he’s teaching me patience, wisdom and compassion
  Bow down to you, Ram Bomjan
  Thank you Nepal

 10. Padam Thapa says:

  Kahi yo Video National Geographic Channel ma dekhaiyeko Clip ta haina,
  i Believe on it from my heart and wish him a smooth transition of his pray and success

 11. I'm the 'GOD' says:

  yesto phoree ra udashin manchye ko photo dyekhay pachi malai ultee lagyera ayo.

 12. Thulo Buddha says:

  Dear Bomjom Bhai, Timi manchay lata chawo, Yo Dhai ko artti sun, aeysto rup begarayra bankar ma n-jaa. timi lai ma-oo badi lay marla. Baru ghar ma basayra ramro sanga pahd anne pahdayra thulo machay how. Afno haat ko kamai garayra khaou ra garib haru lai pani dayou.Manchay bhayera garnu parnay yo bhanda thulo kam aru kay cha ra. Aakal ma kina jyen falchaou. Duneeya lai hasaounay kam nagara. Mo pani bhagwan khojna janchu bhanayra darbar ko belashi jeban ani soshni ra chora lai pani chodayra jungle ko jeban bitaouna heedayko kura timilai thahai cha tara bhagwan kati pani paiyena. Yo jyen lay saro dhukha payera timro jastai bairaghi rup bhaye ko thiyo. Kay garnu Bhai,’khai na pai chala ko topi lai’ bhayo mayro jindaghi. Kura bhujayra baylai ma buddhi pura.Mo pani Narag ma chu timi pani sabai manchay haru lai liyera Narag ma aouw………..oouhee,Timro Dhai Buddha…Narag bata !

 13. Himan says:

  Dear Believers and non-believers of Buddhahood,
  I watched the clip and I was astonished to see people flocking around that boy expecting miracles. Please let everyone know that by making a lot of noise and being indisciplined will never help this boy. Blind faith (mityadutti) is what has ruined this noble philosophy.
  People can’t see Buddha that easily even if they go to where the boy is meditating. They have to observe the correct path that the Budda taught. So, listen to the boy carefully and also the teachings of Gauthama Buddha.

 14. DALAI LAMA says:

  O MANE PAME HO….AABO MOLAI SAABAI LEA BUDDHA BHANERA PUJA GARE RA KO CHA . TETRO SARA TIBATEN HARU LEA ,KATA BATA MERO NAM LAI NAKAM B,ANAUNU AAYO TIMI BHANA BOMJAN CHYANGBA…????? MOLAI SARO PIR PARO…..TIMI BALLA BUDI PURAYARA BUNKAR MA JANE KURO SUNDA MA DHERAI KHUSI BHAYA,KINAKI,BANKAR BATA TIMI NISKINU BHANEKO…..OM THE END,KATAI BUDDHA GIRI KO NAAM MAA KUNAI …..SADAYANTRA 6 KI K HO….RAMKOKAM MA???????CU IN TIBET

 15. ome peme oom………….malai maff gara pravoo (god ) kran maile chhali gareko karan aaja mero yo hal vayo ……..mero karmako fal narkama parirat vayo ma narkama chho …kripagari malai yahaa bata mukti dibaksiyos parvoo……….
  heayyyyyy prabhu…malai sabi sabai giyan gunka kura tapaibata diyeara pani maile sansarma nai failaune kramma ….kasaile malai k……….tapai nai god ho bhada maile hoina pani banina hopani vanina ………..ani maanchele malainai god vannalage………..ani malai pani thulo saman payea jasto lageun ani ma chuplage …….aaja tesaiko faal narama voogdai chhu pravoo……….malai chema gari muktidinuhos……….ma hajurkai santi ko duut ……….pahilo buddha…………

  heayyyyyyyy mero vai bomjan hosiyar gareshai…..mero jasto hal hola …….(.god) ko khilliy naudhaikana dhiyanma bas god lai prarthana garnu saran parnu ani matra dai….buddhata prapta garnupaun bhani binti prathan gares…………narkama napres hai vaai…..astu……….ome peme oom……..

 16. nir bahadur raut says:

  hi good morning why you

 17. bheshraj says:

  dhari ramro chha

 18. bheshraj says:

  ajhi safalta paunu la

 19. bheshraj says:

  अति नै राम्रो छ तपी को प्रयास तपत असली गौतम बुड्ढा भायर आउनु ल

 20. ganga rai says:

  hamro desma kati budda janmine ho khai achamma lageko chha malai ta ke ho bomjan bro andhabiswasiko sagarma feri arko sagar thapera kina sachcha buddako upahas garnuhunchha .sachcha budda huna ta kina haraunu pareu khulla thauma sabaiko agadi pramanit garidinuss hai bro

 21. frieshygrieni says:

  Hi all!

  As newly registered user i just wanted to say hello to everyone else who uses this site B-)

 22. nguyenhoangnam says:

  phat thich ca mau ni truoc khi nhap niet ban da viet het vo cuon kinh dai thua Dieu Phap Lien Hoa het roi , Ram Bahadur Bamjon con di tim cai gi nua vay ???? Nam Mo A Di Da Phat

 23. Typespess says:

  What is bumburbia?

 24. Chhatra Wanem says:

  I really apreciate his self less job in this age, and I really proud of him what he have done for us and reputation of our country, milions of thank and god always bless you (RAM BAHADUR BOMJAN). Truth is out forever, and powerful than fiction, BUDDHA was borned in Nepal many century ago, still borning and forever in Nepal.

 25. poshan raj dangi (UAE, abu dhabi) says:

  Accordig to the media and public information i think it’s true but government also should try to find out the reality and have to inform it internationally. Coz it is the challenge for the science of 21st centuary.
  and the media also can play the important role providing the latest news about the new buddha internationally.

 26. manchhe says:

  whatever dog saying keep doing bomjan

 27. om manipami…..timro tapsya safal hunachha.

 28. thakkar thapa says:

  yas tai garer nepal chal 6
  nepal ma ranakal bhanda kamchhain mavbadi le garda

 29. please, ba a good parvachan guru, that’s all.

 30. Hem B. Yonjan says:

  Commentors and other Namaskar (Fyafulla)Ma ke anurodh garchhu bhane no one perfect in the world,tara Tapashi RB Bomjan khana pina nagari dherai barsha baseko bhaisakekochha,bhane comments garda High thiking simple living or high living simple thinking lai bichar garera comment garda ramro hola.Mero bicharma pakkai pani manablai bhagawanle kehi dieko hunuparchha. Dhanyabad.

Leave a Reply