गणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि अन्तर्राष्ट्रिय सञ्जाल

- पशन तमू , अप्रिल १३
नेपालको २ सय ३७ वर्षदेखि नेपाली नागरिकमाथि शोषण दमन र उत्पीडन गर्दै आएको राजतन्त्रका विरुद्द पूर्णगणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि ससक्त एक अन्तर्राष्ट्रिय सञ्जाल गठन भएको समाचार प्राप्त भएको छ।

अमेरिका, युरोप र एसियाका २५ वटा राष्ट्रमा बसोबास गर्ने नेपालीहरुको सक्रिय सहभागीता रहेको यस सञ्जालको नाम “गणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि अन्तर्राष्ट्रिय सञ्जाल” रहेको छ।

यस संस्थामा छोटो अवधिमा नै २५ राष्ट्रका ५ जनादेखि २ सय जनासम्मको सक्रिय आवद्दताबाट एक हजार पाँच सय १६ जना संगठित सदस्य भइसकेका छन्।

यस अन्तर्राष्ट्रिय सञ्जालमा अमेरिका, क्यानाडा, बेलायत, जर्मन, जापान, अस्ट्रेलिया, चीन, दक्षिण कोरिया र फ्रान्स रहेका छन्। त्यसैगरी अन्य राष्ट्रहरुमा बेल्जियम, रुस, साउदी अरब, कुवेत, मलेसिया, हङकङ, भारत, पाकिस्तान, बंगलादेश, थाइल्याण्ड, सिंगापुर, डेनमार्क, स्वीजरल्याण्ड, स्वीडेन तथा आयरल्याण्ड रहेका छन्।

यस सञ्जालको मुख्य उद्देश्य नेपालमा निरंकुश राजतन्त्रको अन्त्यका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समर्थन जुटाउनु, विदेशमा रहेका सम्पूर्ण नेपालीलाई नेपालमा रहेका आफन्तहरुलाई त्यसमार्गमा लाग्न संगठित गर्ने, सात दल र माओवादी समझदारीलाई अझै शसक्त र प्रभावकारी बनाउन दवाव दिने, माओवादीहरुलाई शान्तिपूर्ण र प्रतिस्पर्धात्मक राजनीतिमा आउन उत्साहित गर्ने र निरंकुश राजतन्त्रका पक्षमा लडिरहेका नेपाली सेना र प्रहरीलाई गणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि शाही सत्ताका हतियार फ्यांकेर शान्तिपूर्ण जनआन्दोलनमा अघि बढ्न प्रेरित गर्ने लगायतका छन्।

स्थापनाको विशेष अवसरमा यो सञ्जाल सेना र प्रहरीमा रहेका सम्पूर्ण नेपाली दाजुभाइ तथा दिदी बहिनीहरुलाई शाही रछ्यान्को रक्षाका लागि आफ्नो अमूल्य जीवन खेर नफाली तत्काल लोकतान्त्रिक जनआन्दोलनमा सहभागी हुन र्सवप्रथम आहृवान गर्दछ।

इमेलमार्फत प्राप्त समाचारमा भनेको छ - सञ्जाल निर्माणको प्रयत्न सन् २००६ जनवरी १ देखि शुरु गरी अप्रिल ९ मा औपचारिक घोषणा गरिएको हो। यसको मुख्यालय संयुक्त राज्य अमेरिकाको न्युयोर्कमा रहेको छ। यो अभियानमा विश्वभर रहेका नेपालीहरुलाई तत्काल सहभागिता जनाउन सञ्जालले हार्दिक अपिल गरेको छ।

तत्कालका लागि यसका सदस्य र अन्य गतिविधिहरु पूर्णरुपमा भूमिगत र गोपनीय राखिएको जनाउंदै सम्पर्कको लागि इमेल ठेगाना सार्वजिनक गरेको छ - loktantraj@gmail.com , avayauk@gmail.com

(इमेलमार्फत प्राप्त)

 • Share/Save/Bookmark

29 Responses to “गणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि अन्तर्राष्ट्रिय सञ्जाल”

 1. AMBU GRG says:

  राजतन्त्रका विरुद्द पूर्णगणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि ससक्त एक अन्तर्राष्ट्रिय समुह गठन हुनु राम्रो हो ।

 2. tejendra mahat says:

  i am tejendra mahat thank u for your saport for internationl comunite for distruy the shahi king
  fro QATAR

 3. yubaraj says:

  That is essential for installing communist republic in Nepal .

 4. Laxmi says:

  I agree with you Ambu Dai, But do u think our ppl are aware of this?

 5. LB.KC says:

  “RAJ TANTRA ” bhaneko jatibela Birendra ko bangsha nash gariyo, teti belanai samapta bhai sushupta rupama GANATANTRA ko bikash bhairaheko thiyo.Tesaiko fal swarup aaja.yo ORGANAIZATION ko janma bhayo.NEPAL ma GANATANTRA issue ko lagi samarthan gardai yo ORGANAIZATION ko safalta ko kamana gardachu.

 6. B Pradhan says:

  I am very happy with the news of establishment of a organization aiming to assist for establishment of the republic rgime in Nepal. King is outdated organization so that I would like to request to nepali leaders not to talk about restoration of democracy as in 2046 B.S. If the same mistake is repeated by the leaders, Nepali people will ckhest away you together with Gyane maila.

 7. Deepak says:

  It is a must and whatever effort this network has done is an excellant.

 8. siddhanta says:

  please contact and unified to all..who are against the autocracy…

 9. राजतन्त्रका विरुद्द पूर्णगणतन्त्र नेपाल निर्माणका लागि ससक्त एक अन्तर्राष्ट्रिय समुह गठन हुनु राम्रो हो ।

  i support your org

 10. youbraj bimali says:

  iam also support ganatantra Nepal.

 11. Rikhi Ram Bashyal says:

  I agree with ganatantra of nepal. i am rikhi from s. Korea
  now i am here but i fully support ganatantra. it is better to take out the king ruler of Nepal. OK thanks.

 12. romi says:

  राजतन्त्र,गणतन्त्र,लोकतन्त्र ko pari vasha dinu paryo.

 13. prsant rana says:

  I congratulate all the member that committee. It helps to bring international support n eliminate the king Gyanendra n his family’s rule from the Nepal.I m pretty much excited to see G…

  I m pretty much excited to see GANATANTRA in Nepal since royal massacre in 2001 in Nepal.I really congratulate those people who form the international network for gantantra.I hope it helps to bring international support to eliminate the king gyanendra’s rule n establish the Gantantra in Nepal.

 14. HK RAI says:

  WHY JUST H K NEPALESE TALK ONLY NOT TAKE ACTION AGAINEST THE KING TO SUPPORT THE NEPALESE PEOPLE WHO ARE DIEYING FOR OUR FREEDOM.IF WE WANT INTERNATIONAL SUPPORT TO ELIMINATE THE KING FIRST WE MUST HAVE PEACEFUL DEMONSTRATION AGAINEST THE KING TO SHOW THE WORLD THAT NOT ONLY IN NEPAL ALL THE NEPALESE PEOPLE WHO LIVE ABOARD ALSO WANT DEMOCRACY AND PEACE IN THERE COUNTRY.SO IS THERE ANY ‘ORGANAIZATION’ IN HK WHO SAID THAT THEY DO THIS AND THAT ETC FOR NEPALESE PEOPLE.?MAY BE THEY ARE HAVING PARTY ,BBQ IN TAI MO SAN OR MONKEY HILL OR BUTTERFLY BEACH.HA–HA—HA

 15. ubraj shrestha says:

  it is good news and a step for creating prosperous Nepal. These Shai rgime need to down by any means to creat prosperous nepal. So we people leaving abroad need to show our support for Ganantra Nepal Movement.
  We should send anti got news(which are blocked by royal regime) need to forward our friends and relative by other chanal like in their privat email. If people as any idea can forwarded from this site to discuss among we people.

 16. ARJOON says:

  My very very heartfelt and warm thanks for the those members who had stablished this comunitee against the Gretest Criminal of the world who is inside the cover of the king. Actually hi is not king he is the carnivourus lion of the jungle who has drunk the million of our nepali brothers and sisters blood still he is thirsty of blood i dont know still how many people’s blood he wanted to drink in this sitution we all nepali must be together to fight against him when we kill him then only our brothers and sisters sowl will get peace,our motherland gets peace.
  we have to kill him and make our country totally peoples republic.we have seen all the political party leaders also who had make the present sitution of nepal . Now it is the chance of the maoist who can bring us to the new republican nepal .we have to see them also.and i believe they can move us on the signing path to the new nepal.
  Thank you

 17. Maximshk(Republican) says:

  It is great to hear that our Nepalese compatriots abroad are now uniting against the …. GYANE $ SON. Well done guys! I can not wait to join forces with you guys and see that arrogant……………………..

  I wish I am now in Kathmandu fighting those Gyane’s Hanumans who are indiscriminately beating Nepalese people. It has been almost a fortnight since this great people’s movement started. Millions of Nepalese are suffering but this cold blooded king does not seem to budge and still trying to suppress this popular movement of Nepalese people by killing and beating.

  To all patriotic Nepalese abroad, This is high time we do something meaningful than to watch News and do nothing. Its irresponsible to sit quite while millions of our people are in the streets for our right and democracy. Let’s contribute to oust this despot king and end feudalism by; going back to Nepal or raise funds here to help our compatriot back in our motherland.

  There is going to be a protest rally in Hong Kong on 23rd of April to support the people’s movement in Nepal. Let’s join the rally and vent our century’s long frustration against the monarch and let the world know how much we hate this king and his son.

  DOWN WITH KING!
  WE WANT DEMOCRACY!
  HOPE 2063 BRINGS PEACE AND PROSPERITY IN THIS BEAUTIFUL REPUBLIC OF NEPAL!

 18. jagat prasad paudel says:

  nikai ramro kaam garu bhyako ma badhai chha.jagat ,south korea.

 19. Jagat shrestha says:

  I would like to give my worm regards, and even tho let HAPPY NEW YEAR for all those people who are involve in this organization or the comitee members, and on my view the situation of Nepal is now really worsen day by day,so we Nepali people abroad around the world must incourage to those who are doing demonstration agnist the lion of Nepal Mr Maila gyane + his son parase killer,
  and I am happy to involv if any demonstration in HK also i request to the all Nepalies people in HK to involv protes agnist the Mr King Maila.

 20. Shobha says:

  Loktantra or Ganatantra is better than Gyane System. Now Mandales(police) Gyane must understand they pushed people far too much, which is not acceptable.Nepal is our Country not a Gyane. Now it is best time to end Monarchy system. All king’s property must be recovered, because they belongs to Nepal.

 21. Republican says:

  Well said Jagat and Shova….lets go out and defy ………………………… ! LONG LIVE DEMOCRACY!

 22. Babu ram khanal says:

  I HOPE NEPALPEOPLE HAVE REPUBLIC OF NEPAL SOON. GYANE ,PRASH BYE BYE - NEPALI PEOPLE HI!! HI!!

 23. kbista says:

  कुरा त राम्रै देखिन्छ । विश्वसनियताको समस्या छ । एकजना पनि पदाधिकारीको नाम र परिचय दिन डराउनेहरुको संस्थालाई कसरि विश्वास गर्ने ?

 24. bimal rai says:

  it’s bimal from malaysia,that is good news,i support also,we have to be trustworth each other,lest,can get some happen,how to manage it anyway?

 25. naba raj kadel says:

  We are supporting end of Monarchy and establishment of People’s republic of Nepal.
  The monarchy has been a grave obstacle to democracy, development, social, economical political, educational progress in Nepali. Monarchy has exploited valuable national resources of all kinds for their benefit for last 200 years.
  We want end of Monarchy in Nepal.
  Let us all Nepali living all over the world send this message to Nepal that enough is enough. Once Birendra’s family was massacred in a coup and blamed for innnocent victim. We Nepali living abroad have lot of work to do in Nepal to bring justice, rule of law, transparency and free enterprise.
  Let us help Nepal and Nepali from all corner of the world.
  First monarchy must be ended.

  The kadels
  USA.

 26. ganesh rai hongkong says:

  I AM EAGERLY WAITING TO SEE THIS DICTATOR MONARCHY BE DUMPED OFF FROM OUR BELOVED COUNTRY.
  LETS JOIN TOGETHER WHEREEVER WE ARE IN THE WORLD TO GET RID OF “BLOODSUCKER” SOCALLED MONARCHY FOR EVER AND MAKE OUR NATION PEACEFUL, PROSPERIOUS AND WELL DEVELOPED.

 27. विक्रम सुब्बा says:

  यस सञ्जालको बारेमा थाहा पाएर खुसि लाग्यो । यसको सुरुवात गर्नेहरूलाई बधाई छ । मेरा केही कुरा राखौँ:
  १। अझै निरंकुश राजतन्त्रले टाउको उठाउँन खोज्ने छ । निरंकुश राजतन्त्रले टाउको उठाउँन नपाउँने गरि य सञ्जालले के के गर्ने हो? यो प्रष्ट गर्नु जरुरी छ । मेरो विचारमा अबको लडाइँ जन पेचिलो र सुक्ष्म किसिमको छ जस्मा जालझेल तथा ट्रिक वा ट्याकटिस जसले जन्यो उसैले बिताउँनेछ । ज्ञानेन्द्र साह जाल बुन्न पक्कै पनि व्यस्त हुनु पर्छ र त्यसमा गिरिजा प्रसाद तथा सात पार्टीहरू फस्दै जान थालेका समकेतहरु (मन्त्रीमंडल राजाको चिठ्ठी मार्पत घोषणा हुनु, हालै कृष्ण सिटौलाले सेना परिचालन गरेर चेक-चाक र खान्तलासि गर्नु गराउँनु आदि) पाउँन थालिएको छ । यसबाट राजावादीले माओवादी र सात पार्टीलाई फुटाउँन केहि हद सम्म सफलता पाउँन थालेको देखिन्छ । कृष्ण सिटौलाले घुस खाएर पुलिसहरूको सरुवा बढुवा गरे गराएको कुरा पनि कांग्रेसका नेताहरुले कार्यालयमै उठाउँन थालेको बाहिर आइसक्यो । यसरी दरबारले जुठो हाल्न पनि थालि सकेको छ । यस किसिमले भइरहेको षडयन्त्रहरुबाट सांसद र मन्त्रीहरूलाई बचाउँन सञ्जालले के कस्ता कार्यक्रम गर्ने ?

  २। अब माओवादी भन्दा पनि सिंह दरबारमा पुगेकाहरू देशका निम्ती खतर्नाक देखिएका छन् । यिनलाई जनताले भने हनुसार चलाउँन जाने ठूला ठूला काम हुने र दरबारले चलाई दिए सबैभन्दा हानिकारक किटाणु हुने देखिएका छन् । यिनलाई नागरिक समाजले दबाब नदिएको भए पहिलो घोषणामै जाने थिए । नागरिक समाजकै दबाबका कारण दोस्रो घोषणा भएको हो । यो दबाबलाई कसरी निरन्तरता दिने ? यसका निम्ती सञ्जालले के गर्न सक्छ ?

  ३। नेपालमा (मेरो observation) राजनीति गर्नेलेभन्दा नागरिक समाजले मात्र उचित किसिमले राज्य संचालन तथा मुलुकको विकासका निम्ती निस्वार्थ तरिकाले सोच्दो रहेछ भन्ने कुरा देखियो । अब राजनैतिक कार्यकर्ताभन्दा नागरिक समाज बलियो भए मात्र जनताको हक, अधिकार बँच्ने भयो नत्र राजनीतिक कार्यकर्ताबाटै जुलुम हुने देखियो । यो सञ्जालले नागरिक समाजको सँस्थागत रुपमै शसक्तिकरणको लागि काम गर्दा कसो होला ?

  ४। मैले सुनेको छु - नेदरलेण्ड्स यस्तो देश हो जसलाई एसोसिएशनहरुले चलाएको भन्छन् । अर्थात जुनजुन समूह वा तप्कालाई (जस्तै: किसान, मजदुर, व्यापारी, वकिल, डाक्टर, प्रोफेसर, नर्स, पत्रकार, गैसस, जनजाती, दलित, महिला आदि) नियमन गर्ने ऐन नियम बनाउँन परे तत् तत् समूह वा तप्काका संगठनहरूसँगको संलग्नतामा ऐन नियम बनाउँने । अर्थात त्यसो गर्दा मात्र सबैको लागि स्वीकार्य हुने भयो । यस किसिमका देश बिदेशका अनुभवहरु सेयर गर्ने गरि विशेषज्ञहरुको अनुशिक्षण यहाँका मसनिसका लागि यस सञ्जालले व्यबस्था गर्न सक्छ? गरे राम्रो ।

  हाललाई यति मात्र ।
  विक्रम सुब्बा

 28. अन्त राष्ट्रिय सज्जल निकै राम्रो हो तर सबै नेपाली ले जनी राख्नु कुरा यो छ नेपाल आमा ब्लकृत भ इ रखे कि छन य्स् मा पनि अर्को साज्जाल बनाउनु पर्द छ
  सुस्तामा भारतीय गस्ती

  परासी, जेठ १७ - नेपाली भूभाग मिचेर सुस्तामा बाटो बनाएपछि भारतीय अर्धसैनिक बल -एसएसबी) ले त्यहाँ नियमित गस्ती गर्न थालेको छ ।
  नेपाली जमिन भारतको भन्दै उसले २ साताअघि सुस्ता थारुटोलको उत्तरतर्फ करिब तीन किलोमिटर सडक बनाएको थियो । ‘सुस्ता बचाउ अभियान’ जिल्ला प्रशासनमा दर्ता गर्न बुधबार परासी आएका स्थानीयका अनुसार तीन दिनअघिदेखि थारूटोल दक्षिणतिरका सम्पूर्ण उखु उखेलेर फाल्न भेडियारीस्थित रौवाटोला क्याम्पका प्रहरीले नेपालीलाई उर्दी गरेका छन् ।

  ‘उखु उखेलेर आफैं फाल, नत्र ट्रयाक्टर लगाएर जोतिदिन्छौं भनेका छन्,’ पीडित सेख नसुरुद्दिनले भने । थारुटोलको उत्तरतर्फ सडक बनाइसकेको र दक्षिणतिर सडक बनाउन सुरु गरेपछि यो टोललाई नै भारतले आफ्नो भनेर दाबी गर्ने योजना बनाइरहेको स्थानीयले बताएका छन् । भारतीय प्रहरी गस्तीको नाममा नेपाली बस्तीमा पसेर दुव्र्यवहार गर्दै हिंडेको आरोप स्थानीय बासिन्दाको छ ।

  सुस्तामा भारतीय गस्ती

  परासी, जेठ १७ - नेपाली भूभाग मिचेर सुस्तामा बाटो बनाएपछि भारतीय अर्धसैनिक बल -एसएसबी) ले त्यहाँ नियमित गस्ती गर्न थालेको छ ।
  नेपाली जमिन भारतको भन्दै उसले २ साताअघि सुस्ता थारुटोलको उत्तरतर्फ करिब तीन किलोमिटर सडक बनाएको थियो । ‘सुस्ता बचाउ अभियान’ जिल्ला प्रशासनमा दर्ता गर्न बुधबार परासी आएका स्थानीयका अनुसार तीन दिनअघिदेखि थारूटोल दक्षिणतिरका सम्पूर्ण उखु उखेलेर फाल्न भेडियारीस्थित रौवाटोला क्याम्पका प्रहरीले नेपालीलाई उर्दी गरेका छन् ।

  ‘उखु उखेलेर आफैं फाल, नत्र ट्रयाक्टर लगाएर जोतिदिन्छौं भनेका छन्,’ पीडित सेख नसुरुद्दिनले भने । थारुटोलको उत्तरतर्फ सडक बनाइसकेको र दक्षिणतिर सडक बनाउन सुरु गरेपछि यो टोललाई नै भारतले आफ्नो भनेर दाबी गर्ने योजना बनाइरहेको स्थानीयले बताएका छन् । भारतीय प्रहरी गस्तीको नाममा नेपाली बस्तीमा पसेर दुव्र्यवहार गर्दै हिंडेको आरोप स्थानीय बासिन्दाको छ ।

 29. NEPAL MA LOK TANTRA KO ATI AABASYAKTA CHHA KINA BHANE,DESH LAI RAJ TANTRA KO PANJA BATA JOGAUNA RA BHARITIYA BISTARBAD KO CHANGUL BATA BACHNA KO LAGI NEPAL MA LOK TANTRA KO BAHALI HUNA JARURI CHHA

Leave a Reply