सृसास हङकङद्वारा पत्रिका विमोचन तथा कविता गोष्ठी सम्पन्न (+Photo)

October 18th, 2007

एचकेनेपाल डट कम, अक्टोबर १७ -
हंगकंगस्थित चुनमुन क्याफे समुद्रको बालुवामाथि उभेर हङकङका पत्रकार, कवि लेखक तथा वुद्घिजीविहरुको बाहुलीवाट बुधबार सृजनशील साहित्य समाज हङकङद्वारा अर्धबाषिर्क रुपमा प्रकाशित साहित्यिक पत्रिका सृजनशील साहित्य नामक पत्रिकाको सामूहिक र अत्यन्तै नौलो ढंगबाट विमोचन गरीयो।

कार्यक्रमको अध्यक्षता नेपाली प्रतिष्ठान हङकङका सदस्य तथा भयवादका प्रवर्तक उपन्यासकार देश सुब्बाले गर्नुभएको थियो भने प्रमुख अतिथि नेपाली महासंघ हङकङका अध्यक्ष हेजेन राई साथै विशेष अतिथिहरुमा नेपाली प्रतिष्ठान हङकङका अध्यक्ष टंक सम्वाहाम्फे, जनजाति महासंघ हङकङका अध्यक्ष भूपेन्द्र चेम्जोङ गायक तथा संगीतकार नागेन्द्र श्रेष्ठ हुनुहुन्थ्यो भने अतिथिहरुमा कथाकार प्रदिप कन्दङवा कथाकार प्रकाशकृष्ण वाक्सिला कवि आशिष लिम्वु कथा तथा गीतकार हिमकला राई कवियत्री आशा राई विदिर्ण हुनुहुन्थ्यो ।
सृजनशील साहित्य समाज हङकङका अध्यक्ष तथा सृजनशील अराजक समूहका सदस्य कवि हांयुग अज्ञात सोही समाजका सचिव कवि नरेश सुनुवारले कार्यक्रमको व्यवस्थापन गर्नु भएको थियो भने सो कार्यक्रम कवि खेरेश देवेन्द्रले सञ्चालन गर्नु भएको थियो। विमोचन कार्यक्रम पश्चात विविक्यु स्पटमा बसेर चियापान र मासु खादै त्यहा उपस्थित कवि कवियत्रीद्वारा कविता वाचन गरिएको थियो। कवि हांयुग अज्ञातले आगामी दिनहरुमा पनि निरन्तर अर्धबाषिर्क रुपमा सृजनशील साहित्य पत्रिका प्रकाशन गर्दै लैजाने योजना रहेको कुरा बताउनु भयो। सृजनशील साहित्य पत्रिका तीन खण्डमा विभाजित गरी प्रकाशित गरिएको छ । पहिलो खण्डमा नेपालका कवि साहित्यकार तथा समालोचकका उत्कृष्ठ रचनाहरु छन् भने दोस्रो खण्ड हङकङमा क्रियाशील साहित्यकारहरुका रचना रहेकाछन् । तेस्रो खण्ड अंग्रेजीमा लेखिएका र अनुवाद गरिएका विभिन्न नेपाली साहित्यकारका रचनाहरु समेटिएकाछन्।


Popularity: 3%

Entry Filed under: हङकङको समाचार

5 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. narjit rai  |  October 19th, 2007 at 7:34 am

  dashain and dipawali 2064BS ko mangalmaya suvakamana sahit
  shrjanashil shaahitya samaj ko utta rotor pargati ko kamana gard a chhu
  narjit

 • 2. Lara  |  October 19th, 2007 at 1:16 pm

  Dear Publisher

  Last night I had short glance on ‘Srijanshil Sahitya’. It was well-published no doubt! In fact, I have already felt that refreshing conception with an upbeat on writing from ‘SHRISASH’ is simply incredible!

  While writing and expressing on the creation, on the whole there might be both the positive and negative aspects but without taking any stance on either side of the writing at the very beginning, I would like to ‘Congratulate’ entire team specially, If I am not mistaken and frankly speaking: man behind the concept ‘Hangyug Agyat ji’ for your thought-provoking creation.

  Last of all, I went through Naresh Dai and Devendra khersh’s poem, genuinely they are renowned poet in Hong Kong but here both are tremendous! Rest of all writers, I will keep writing………………………………….

  I look forward to reading your next ingenious work.

  Thank you & Regards,

  Lara

 • 3. milan  |  October 23rd, 2007 at 10:30 pm

  Dear Srisas,
  Happy Dashera & Diwali 2064. Amazing work, just keep it up. Congratulation.
  Milan

 • 4. gita pathak  |  October 25th, 2007 at 12:34 pm

  srijansil sahitya samaaj, excellent, superb, keep the spirit.
  gita pathak, Japan.

 • 5. राजन मुकारुङ , किरात राज्य परिसद  |  November 30th, 2007 at 1:58 am

  १३ जानाले साहित्य हाक्न सकिन्न । तर पनि जुन उत्साह ले काम गरिरहानु भएको छ त्येसको लागि बधाई । सृजनसिल साहित्य बिचार र सृजनाले घनिभुतको छ।

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

प्रतिक्रिया दिन चाहने पाठकहरुलाई जरुरी सूचना...
- सबै पाठकहरुलाई आफ्नो प्रतिक्रिया दिन स्वतन्त्र छ। तर स्वतन्त्रताको अर्थमा कसैको मान हानी, ब्यक्तिगत चरित्र हत्या गर्ने दुराशायले लेखिएका, असभ्य भाषा प्रयोग गरिएका र फर्जी नामबाट लेखिएका प्रतिक्रियाहरु प्रकाशित नहुन सक्छन्। धाक धम्कीसहित लेखिएका प्रतिक्रियालाई सुरक्षित राख्दै आई.पी. एड्रेस प्रकाशित गरिन सकिने छ।
- पाठकहरुको प्रतिक्रियाप्रति एचकेनेपाल डट कम कुनै जवाफदेही हुने छैन।
- यदि यहांहरुले नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।
- Terms and Conditions

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

February 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Most Recent Posts

Most Popular in October, 2007

Most Popular Posts