संखुवासभा समाजको दैउसी भैलो कार्यक्रम (+Photo)

November 18th, 2007

एचकेनेपाल डट कम, नोभेम्बर १७ -
पूर्वी पहाड संखुवासभा जिल्लाबासीहरुले गत वर्षहरूमा झैं यो वर्ष पनि गाउं घरको समझनामा हङकङमा रहेका आफन्तहरु माझ नेपाल र नेपालीहरुको उन्नति, प्रगति, शान्ति एवं उज्वल भविष्यको कामना गर्दै देउसी भैलो न्यु संगीत रेस्टुरेण्टमा खेलियो।सदाजस्तै संकलित रकमलाई जिल्ला र जिल्लावासीहरुको हितमा प्रयोग गरिने समाजले जनाएको छ। कार्यक्रममा ‘हाम्रो संखुवासभा’ नामक पुस्तकको विमोचन र नेपाल वार ऐसोसिएसनका वर्तमान सदस्य भविश्वर गुरुङलाई सम्मान गरिएको थियो।

लोक गायक खेमराज गुरुङ, पप गायक सन्तोष राई, पूर्णिमा रानामगर र साथीहरुबाट सांस्कृतिक कार्यक्रम प्रस्तुत गरिएका थिए। खेमाहाङ जिमीको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रमलाई समाजका सचिव कर्ण कोरंगीले सञ्चालन गर्नु भएको थियो। उपस्थित सबै संखुवासभालीलाई प्रेम कोरंगीले धन्यवाद दिनु भएको थियो। कार्यक्रमको संयोजन हेम राईले र संस्कृतिक कार्यक्रमको संयोजन ललित जङ राई र खेमराज गुरुङले गर्नु भएको थियो। समाजका अध्यक्ष र सल्लाहकारहरूबाट पुस्तक विमोचन गरिएको थियो। सल्लाहकार उपेन्द्र कोरंगीले विमोचित पुस्तकसम्बन्धि समालोचनात्मक भनाईहरु राख्नु भएको थियो।


तस्विरः जगत अम्बु गुरूङ / एचकेनेपाल डट कम। थप तस्विरहरू हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस्।

Popularity: 92%

Entry Filed under: हङकङको समाचार

41 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

 • 1. Laxmi  |  October 24th, 2007 at 10:39 am

  Houna hou kahile ta ‘chhrukpa’ ra ke ke piyera…….shankhuwasabhalile monkey hill tharkayera tyaho bandar haru pani hachkiye bhanne hksathi.com ma padheko aba hksathi pani no longer in use……….monkey haru pani still angry hola tesaile aba restaurantma lala happy tihar!!!

 • 2. Ram Bahadur Rai  |  October 24th, 2007 at 11:16 am

  Hongkogko dajubhaiharule deusibhailo pogramme banaunu bhaako samachar padna pauda derai kushi lagyo derai paisa collection garnu and tiharko hongkongka dajubhaiharulai shubhakama takrauna chahnchu.
  Ram Bahadur Rai
  sangkuwa-sava
  matyapokhari-9
  now
  USA Boston

 • 3. Surendra Rai  |  October 25th, 2007 at 9:23 pm

  सम्पूर्ण गाउले दाजुभाइ तथा दिदी बहिनिहरुमा बधाई र शुभकामना छ। यो सनखुवासभाली मित्रको यु के बाट।

 • 4. लीला नाथ राई  |  October 25th, 2007 at 11:01 pm

  नमस्कार सम्पूर्ण सङ्खुवा-सभा बासी गाउँले दाजुभाई, दिदी बहिनी साथै लामो समयसम्मा भेट हुन नपाएको प्रीय साथीहरु

  सर्बप्रथम, सिङापुरमा रहेका गैरी पाङमाली राईहरुको तर्फबाट दिपावलिको सुखदउपलक्ष्यमा हार्दिक मंगलमय शुभकामना ब्यक्त गर्न चाहन्छु। तपाईंहरुको कार्यक्रमले सफलता पाओस भन्ने कामना पनि ब्यक्त गर्दछु। देउसी र भैलो खेली जम्मा भएको रकमले दैबी प्रकोपमा परेका र निसहाय ब्यक्तिहरुलाई अथबा कुनै पनि पारीयोजनाहरुमा प्रयोग होस् भन्ने इच्छा पनि प्रकट गर्न चाहन्छु। तपाईंहरुले एस्तो कार्यक्रमको प्रबन्ध मिलाई बिदेशमा रहेर पनि गाउँ घरको याद दिलाउने सुनौलो मौका मिलाएकोमा म बर्बित छु। आशा छ सम्पूर्ण हङकङमा रहेका शङ्खुवा सभा बासी मित्रजनहरु भेट्घाट गरी गाउँघरको समाचार र बिभिन्न संस्कृतिक रितिरिवाज आदनप्रदान गर्ने अवसर पनि पाउनु हुनेछ। तपाईंहरुको कार्यक्रमले सफलता पाओस भन्ने कामना चाहदैं कार्यक्रम पस्चातको खबर पनि यसरी नै सुन्न पाउने अभिलाषा राखी बिदा चाहन्छु।

  लीला नाथ राई
  गैरी पाङमा
  हाल सिङापुर
  loharung@yahoo.com

 • 5. Mangmali  |  October 27th, 2007 at 11:28 am

  प्रदेशमा रहनु भएका सम्पुर्ण संखुवा सभालीहरुमा दिपावलीको शुभकामना टक्राउन चाहान्छु। हाल हङकङमा रहनु भएका सम्पुर्ण संखुवा सभालीहरुमा यो अनुरोध गर्न चाहान्छुकी आगामी १७ नोभेम्वरका दिन हुनलागेको देउसी भैलोमा उपस्थित भई रमाईलो संग तिहार मनाउ देउसी भैलो खेलौ सो देउसी भैलो बाट उठेको रकमले जिल्लाको गरिव जेहेन्दार विध्यार्थिहरुलाको लागि केहि सहयोग गरौ भन्ने सुझावको साथ यो कार्यक्रम सफल पार्न समस्त हङकङबासी संखुवा सभालीहरुमा अनुरोध गर्दछु।
  उहि तपाइको मित्र,
  खड्ग माङमाली (माङमाली ट्राभल्स)
  सल्लाहाकार संखुवा सभा समाज हङकङ

 • 6. prem kumar korangi Gurung  |  October 28th, 2007 at 9:27 pm

  Happy Bijaya Dasami n Dipawali 2064 to all SankhuwaSavali n all Nepli on the occasion of Bijaya Dasami n Dipawali from Sankhuwa Sava Society HongKong. We r going to realese the magazine of our society named “Hamro Sankhuwa Sava” 1st issue on that Deusi Party. So, we invite to u all who r staying in HongKong to celebrate that Party successfully dated on 17 Nov.Saturday n we inform who r staying out of Hongkong about magazine to support for furthur issues in future. We read the wishinngs from our relatives-usa,Singapore n others. Thanks alot to u . we always be expecting ur co- operations, suggesstions which lead to direct our organization in righttrack.
  Finally, Happy Dasami n Dipawali 2064 all Neplese once again.
  pmkorangi@yahoo.com
  Mawadin 1 Bagha

 • 7. Kha. Na Pa. 4 Pangma  |  October 29th, 2007 at 10:25 pm

  namaskaar hai sabai HK baasi S/Savali gaunle pariwarlai.

  Hope to enjoy yr Celebration gathering all the Kampongs. Agrim Subha Kamana Dipawali 2064 ko.

  Thule Rai

 • 8. narayankatuwal  |  October 31st, 2007 at 4:09 am

  suva kamana 6 sampurna shankhuwasavali daju vai tatha didibahine haru ma dausi vailo karyakaram rakhe ko ma khusi lago bides ma basera afno des ko saskrite vula hudai na aafo pahechan dinu parcha. sambhab vaye ko va ma pani samel hunthe bt. narayan hal Belgium

 • 9. Kha. Na Pa. 4 Pangma  |  November 2nd, 2007 at 10:48 pm

  साह्रै दु:ख लाग्यो मलाई यो सङ्खुवासभाबासीहरुको यो देउसी भैलो २०६४ कार्यक्रमको प्रतिकृया अथबा चासो नदिएकोमा। कि सबै गाउँले बन्धुहरुले ईन्टरनेट हेर्ने चलन नभएको त छैन? यो त तपाईं हाम्रो कार्यक्रम न हो एसो उपस्थित त भै दिनोस है। हुन त एती टाढा छु र म उपस्थित हुन असमक्ष्य छु। जे होस् हङकङबासी गाउँलेहरु त उपस्थित भएर शङ्खुवा सभा जिल्लाबासिको सोभा बढाई दिनोस है।
  अनी धेरै फोटोहरु खिचेर यही ईन्टरनेट म्यगजिन को तर्फबाट हामीलाई पनि हेर्ने मौका दिनुहुन्छ भन्ने पूर्ण विश्वाशमा छु। कार्य समितिबर्गहरुले कृपया दु:ख गरी दिनुहोस् है। दस औंला जोडी नमस्कार।

  गैरी पाङमा
  हाल सिङापुर

 • 10. bharat  |  November 3rd, 2007 at 7:53 am

  सम्पूर्ण संखुवासभाली दाजुभाई तथा दिदीबहिनीहरुलाई यो तिहार को शुभ उपलक्छ्यमा हार्दिक मंगलमय शुभकामना टक्र्याउन चाहन्छु। यस्को साथ्साथ्मा हङकङ बासी संखुवासभाली साथीहरुलाई देउसी भेलो को आयोजना गर्नु भएको मा सफलता को अग्रिम शुभकामना पनि छ। बेला बेला म यो प्रकारको जमघट ले एकापसमा आफ्नोपना बढ्दै जाने र आफ्नो जिल्ला को लागि केही गर्न परेमा पनि सजिलो हुन जान्छ। संसारको जुनसुकै देशमा रहे पनि हामीले आफ्नो गाउँ र ठाउँ को माया गरिराख्नु हाम्रो कर्तब्य हो। तपाईंहरुको देउसी भाईलो को फोटोहरु वेब साइट म राख्न नभुल्नुहोला।

  भरत कुमार लोहोरुङ राइ
  सङ्खुवा सभा समाज यु के
  lohorung846@hotmail.com

 • 11. prem  |  November 8th, 2007 at 8:39 pm

  Namaskar Sabai lai
  Hamilai dherai pratikriya haru pathaunu bha ye ko ma Samaj ko tarpha bat sabai lai dherai dhanyabad. Hamile Samaj ko patrika,’Hamro SankhuwaSava’ pani chapera Nepal bat lyaisakyaun. Yo patrika nikalna sahayog garnu hune jillabasi daju bhai didi bahini sabailai lots of thanks. Chandainai hamile yo patrika jaha jaha jillabasi haru pugeka chan tyahan pathaune yojana bha ye ko le hami tapain haru ko address pathauna huna pani hardik anurodh gardachaun. Hami Deusi Bhailoko photo pani internate ma rakhi dine chaun herna saknu hunechha. Chandai nai Sankhuwa Sava Hongkong Society ko website kholne kam ma lagdai chanun tyasai le Sankhuwa Sava ma rahane ani Uk,Singapore, America, Japan, Gulf-Saudi, KataretcCountry, Europe sabai lai tapai haru ko Samaj sambandhi choto parichaya photo sahit, tyahan ko gatibidi haru pathaun ko lagi hami hardik anurodh gardachaun.
  Hamilai contact garne email haru-jimee-k@hotmail.com{president} , skorangi@yahoo.com[advisor], dajuup@gmail.com[advisor], lawapuwa@yahoo.comadvisor n pmkorangi@yahoo.com. Deusiko tayari bhabya hudaichha yaha haru pani ramrari manaunu hola janebelama yaha haru sabai ma Happy Diwali 2064. C U Soon.

 • 12. Lalit Sherpa "Goparma"  |  November 13th, 2007 at 5:32 am

  Lau hai sankhuwa sabhali daju bhai ho,
  sarbapratham ta dhilai bhaye pani Deepawali 2064 ko subhakamana. Pardesh mai bhaye pani Hongkong ka sankhuwa sabhali daju bhai le deepawali ko abasar ma deusi bhailo tatha subhakamana aadan pradan program rakhera nepali haru ko chad ma ramailo garnu bhayechha. yasto khabar le hami jyadai khusi chhau. tara…………………… Hindu haru ko mahan chad bhannu bhanda Nepali haru ko mahan chad bhannu bhayeko bhaye ramro hunthyo jasto lagchha, kina ki hindu haru ko matrai chad bhaye ta nepal ma bhayeko sabhai janta hundu ho ta? kina bhane nepal ma bhayeka 98% nepali le dashai namanaye pani tihar ta manauchha nai. huna ta maile hindu dharma prati narmaro bhawana le yasto bhaneko chahi hoina.

  Dhanyabad
  Lalit Sherpa “Goparma”
  Khandbari -10, Nayabazar
  Haal, Alabama, USA

 • 13. Ram Bahadur Rai  |  November 13th, 2007 at 12:04 pm

  Hey ! sankuwa- savali bro-sis ke kati paisa uthaunubho deusi khelela hyan hisab kitab dekhaunuhosh natrabhane………………………ram boston usa

 • 14. jimee khemahang  |  November 18th, 2007 at 8:25 pm

  Dear all sankhuwa sabhalees thanx for the attended 17 nov 2007 on the event of Deushi bhailo programme at tsim sha tsui. we are extremly sorry for the late organise deusi bhailo program because of technical problem any way we executive committee are very happy joined us togather all sankhuwasabhali in the one place. we shall try to organise such programme comming year in right time . so you all ,those belongs to sankhuwasabhali keep in touch and give us valuable suggetions for our society (lets say its very essential to ur suggestions to direction of the society) whatever u have without hasitation and feel free to contact executive committee. finally we express all executive committee thanx for all, giving support from different aspect and residing different places of the world.
  Sankhuwa Sabha Society Hong Kong
  Executive committe

 • 15. Gairi Pangma  |  November 18th, 2007 at 10:05 pm

  ani k kaso bho ta Deusi gaunle ho?

  Lila
  Gairi Pangma
  Tokyo, Japan Hnow

 • 16. prem mawadin 1 bagha  |  November 18th, 2007 at 10:11 pm

  Namaskar
  Sabai jillabasi subecchuk ani subhachintak haruma.
  Deusi Bhailo program safal parna ko nimti yaha haru le afno thanu bat dherai dherai sahayog garnu bho, safalta ko kamana garnu bho hami lai protsahit garnu bho “Sankhuwa Sava Samaj Hongkong” yaha haru prati sada abhari cha. Sada yaha haru bat sallaha, sujab, sahayog pai raha ne apekchha rakda chha. Program ko photo ek or dui din ma herna saknu huneccha. Chandai na i” SankhuwaSava Samaj ” ko web site kholine kam ma lagdai chhaun. Yahan haru le hamilai samparka gardai rahanu hun anurodha garda chhaun. Antama hamro program ko jankari sansar bhari puryauna sahayog gare ko ma HkNepal.com lai hardik dhanyabad. C u soon.

 • 17. Buddhi Raj Lmbukhim Yakkha  |  November 19th, 2007 at 4:57 pm

  Dhilai vaye pani Sankhuwa sabhalees gaunle haruma ma Buddhi bata 2064 salko dipawali ko suvakamana takrauchu jun hajur harule garnu vayeko tihar ko deusi karekram ma sarai khusi lago wari jamuna pari jamuna gitma pani khub nachnu vayo hola hagi

 • 18. uttam grg  |  November 20th, 2007 at 11:46 pm

  nepaliharu ke ho ramiloma matra jhumne

 • 19. lokendra gurung  |  November 24th, 2007 at 5:54 am

  wishing them happy dhashain&tiharfor all snakhuwa savali members who give them their afford to orgnize n gettogether i’m proud of them n again verry happy next comming yeay cheers,,,,,,,,,,,,……………….

 • 20. korangi  |  November 24th, 2007 at 2:31 pm

  यस पालिको तिहार खुव रमाइलो संग मनाईयो तर रेस्टुरेण्ट सानो भऐर अलि मान्छे अटाएन यस मा चाहि अलि दु:ख लाग्यो धन्यवाद।

 • 21. Lamsong  |  November 24th, 2007 at 10:25 pm

  kaaryakraa abasya nai ramaailo bhayo hola bhanne lagekochha. saathai foto haru pani heriyo khusi laagyo, nayaa-nayaa anuhaar haru dekhna paiyo saathai long lost friend haru ko pic pani herna paiyo, garbit chu.
  Ani Deusi rakam pani ta jammaa bhayo hola ni! tapaaiharuko prastaabaanusaar tyo rakamle Shangkhuwa Sabhali website (S/No. 16 Prem Bagha) kholne rahechha, mero pani 100% sahamat chha, yadi rakamle cover garchha bhane sathai maintenance garne rakam pani rahanchha bhane. Desh-bidesh maa failiyera rahekaa S/Sabhali kampongs le ek bhaera jutna sakne chhaun bhanne purna biswaas maa chhu.

  Gairi Pangma
  Singapore

 • 22. jyoti (CHHAYA) gurung  |  November 25th, 2007 at 10:02 am

  sampurna purba 6 nambare(sankhuwa-sabha) basi sathiharulai pardeshma vaye pani afno gaunko yad dilayekoma atma bata nai dhanya badko kamana
  nesanal gurung and geeta gurung
  heluwa gairi gaun hal portugal

 • 23. Saran Kumar Limbu  |  November 25th, 2007 at 3:54 pm

  HK Nepalese haru lai,

  Hami Nepalese HARU nikai bhukchhaun hoina ta !! Lau, ta bhukne haruko malai buddhi ra salla ko jaruri parreko chha.

  The Fu Tak Iam Foundation Limited is a recently inaugurated charity organization which aspires to improve the quality of education, healthcare, social welfare, arts & culture and amateur sports.

  Registered charities/non-profit making organizations are invited to submit applications for grants based on worthy projects which can bring direct benefits to dprived clients.

  I am willing to write ( najane pani ) a proposal designed for our Nepalese based on the information/ details received from our HK Nepalese.

  Saran

 • 24. jimee khemahang  |  November 26th, 2007 at 9:50 am

  Thanx for the saran ji have shared to all nepalese people some valuable information for those who are engaged in the social organizatio. it is belongs to deprived and unpreviledge nepalese poples or others? i mean to say that this sorts of programme for the minority groups or other? but im still confused its different from home affair beauro which is previling and launching over hongkong? anyway im also interested about this matter. please go ahead i will help you as much as i can.

 • 25. tamu sankhuwa sabha  |  November 26th, 2007 at 5:21 pm

  thank you sabailai mero trpha bata ma anun nsake pani party ramrrow bhakoma malai pani khusi lagyeo ysma ayeojak kamitieelai thanks mero aphno trpha bata

 • 26. daju grg  |  November 26th, 2007 at 6:10 pm

  HAPPY—-DEEPWALI——–2064

 • 27. prem  |  November 28th, 2007 at 8:44 am

  Sabaile afno des, janma thalo ra afno samaj prati dekhaunu bha ye ko maya ,mamata ra aghad sneha le ajha hamilai aghadi badhane sahas mileko chaa sadhain yastai batabaran mil irahos yasai ma sabai ko kalyan chha.

 • 28. bharat  |  November 29th, 2007 at 4:53 am

  Saran Bro,
  An Excellent initiative it may be, however the way you have put it forward in this forum is little bit irrelvant. First of all the way you have started your comment is very much inappropriate. By using such language actually you are not gaining any respect, instead you are losing your credibility as an agent or representative whatever you are for that charity. And again you have said that it is an organisation which is non profitable, but the word at the end “Limited” makes it little bit confusing. we are within the Nepalese forum and we can use the civilised form of language when communicating to each other. I am not really sure whom your comments and words are aimed at, whoever you have used those words for i found them unacceptable. Next time when you come to this page to comment please do endevour to use appropriate language. My appologies if i am found to be over exciting!!

  Regards,

  Bharat Rai
  UK

 • 29. Lamsong  |  December 1st, 2007 at 12:32 am

  namaskaar Saran lImbu ji
  Bro laai namrataa saath maagi khaanu sikaaunu parla jasto chha ni. “haami Nepali haru bhukchhaun haina ta! lau ta bhukneharuko buddhi ra sallaahaako jaruri pareko chha” bhannako matlab ke hola? Shangkhuwaa Sabha baasi haru eti ruuukho/tuchcha/thado ra dumbaa boli bhaera maagi khaeko thaahaa thiena ki yo new generation baata suru bhao hau?
  Ani Saran ji ko Charityle pani dukhi/daridri ra sankat maa parekaa nimukhaalaai sahayog puryaaune chha bhanne purna biswaas maa chhu.
  kripayaa, yo new generation maa aba namra ra sasbhya bhaera jillako naam uchcha raakhnu parchha hai.
  Singapore

 • 30. Saran Kumar Limbu  |  December 1st, 2007 at 2:29 pm

  My Dear Bharat,

  Thank you very much for your comments and critics posted on this column which are no mean by obligation but genuine interest. I really admire your thoughts, notions, and inspirations which you have outlined. I am very much sure that you will become a very inspirational father to your children as a great influential in English. You have also shown a great concern about why companies are writing “Limited” at the end. Well, I only know a very little about it when very recently why our company had to be a “Limited” under the Hong Kong Ordinance and I would certainly very greatly appreciate if you would kindly explain on this website, please. I am extremely glad for making your assessment on my written English for which I am very grateful and I will try to improve in the areas you have mentioned. I hope the readers are not being amused by remarks you had made and astonished with the standard of English language you have shown on your critiques.

  The information I had posted has already invited a large number of mentors from all walks of life who are now in contact with me regardless of quality of my English. It’s a very sad thing to know and learn that you didn’t understand my English, may be because I can not write Nepalese English well as like you from the way you have uttered phrases from my comments.

  You have in fact made me very proud by saying that Nepalese use the civilized form of language and this is what I would refer to “Tapain ko bolnu bhaeko ? Ans. Koslai khojeko ?” “Yo kahan poryo hola ? Ans. Kan ma poryo !” “ Uhan kahan janu bhayo ? Ans. Kina chahiyo ?” These are some of the very commonly used phrases in the Nepalese civilized form of language and honestly I am not good at translating in English like yourself.

  Bharat, let me tell you this and never forget it again, “there is no one who is a master of his own language”. Tell me on this website if you know why have I said this or am I wrong?

  I am extremely disconcerted by your comments but I harbour no resentments.

  Saran

 • 31. Saran Kumar Limbu  |  December 1st, 2007 at 2:55 pm

  My Dear Lamsong,

  Lamsong ji, maile hamro HK Nepalese harulai po yo kura sodheko ho, kina tapain lai pir pareko, holo??

  Yo “column” ke Sankhuwa sabha ko matrai ho ya Sankhuwa Sabha basne le matrai lekhne bhanera tapain ke praman chha ta Lamsong ji ??

  Yo website HKNepal.com le ke ko lagi kholeko ho ta, Lamsong ji ???

  Tapain le yo bujnu jaruri chha ki kunai pani kura haru yo website ma lekhinchha bhane yautai ko lagi ya yautai gaun lai matrai tokiera lekhieko hundaina yadi kasaiko nam to kieko chhaina bhane.

  Maile ke ta , Sankhuwa Sabhha bhanera lekheko thien ta, Lamsong Ji ??? Yahi aunchha bhai bandu, kane bandu ya anek ko bandu haru yadi tapain le soche ko jasdtai aruharule pani sonche bhane, jun kuro ek damai “KHATRA” ho !!!!!
  Lamsong Ji, aba dekhi yasta kura chahin katai bhulera pani aru haru sanga nagarnu hola !!

  Saran

 • 32. Likhe  |  December 2nd, 2007 at 11:10 pm

  Namaste-SankhuwaSavali Bandhu haru ra anya ma

  Ma Likheko

  SankhuwaSava Samaj le Deusi Bhailo ma Samaj ko Patrika “Hamro SankhuwaSava” bimochan garyo. 11 barsa ma yo Samaj le Patrika prakasan garera ajha uchai thapne kam gareko chha. Yo Samaj ma aba Kalam bir haru pani janmanu pardachha. Dukha ko kura yati dherai comment haru hknepal ma herna paiyo tara kunai pani sriman le patrika ko “Pa” pani uchharan nagarda “Prakasan Upsamiti “lai kati pir paryo hola, palaundai gareko jos jangar pani nimityanna bhayo hola. Yo Likhe ko ta manai royera aayo. khair kehi chhaina unha haru ko Maun Samarthan bha ye pani kafi chha sarir ma Arun ko ek thopa pani rahe samma lagirahanus yo Likhe ko Subhechhya chha Subhakamana chha.

  Subhachintak -Likhe

 • 33. G. Gurung  |  December 3rd, 2007 at 1:30 pm

  Saran Sir! I found your opening remarks in Ser # 23 offensive, insulting and clearly aimed at Sankhuwa Sabhalis by the look of it and the way you’ve put it and further down the line your information in this area is disproportionately out of the sentiment. Well! We may be deprived of literacy but for sure, need no lessons from a self proclaimed hyper intellect in maintaining harmony, integration and communication amongst ourselves. For your kind information we Sankhuwa Sabhalis are well able and learned to stand on our own feet. We’re so grateful to hknepal dot com, that it provides a platform to bring us closure to our culture, country and relatives scattered all over the world, provided that we use it wisely, sensibly and with respect and tolerance for opinions of others’. If your motions posted on Ser 23 were with the good intensions and beneficial to the Nepalese residing in Hong Kong, we illiterates as you’ve put it, expect the advice and information with logic and simplified from a man of your calibre, so less educated like ourselves can make sense of it but not with blatant underclass criticism. With due respect Mr Limbu, you seem to think that you have blended into the high society of Hong Kong completely, and therefore sadly lacks sense of patriotism in your critiques, as you bitterly appose any social and cultural events that are organised! Such an event reminds us of our home. Don’t you sometimes feel nostalgic of our own motherland? And at times you don’t hesitate to brand us Nepalese as “Pakhes”! That’s who we are Saran, accept it. Only way to keep our tradition and culture alive in the foreign countries or even in Nepal is I think by doing “Pakhe” things as you’ve said, so that the love for their culture and country will exist on our future generations. May be not to your standard but at least some us are trying to keep it! My apologies Saran but as I’ve noticed from the most of your suggestions that were posted on hknepal.com indicates that no one else’s is better but yours, eliminating such tendencies of yours might avoid the abhorrence being vented. You without a doubt have the words of wisdom so use it wisely in order to uphold your respect and dignity. Oh by the way please stop asking meaning of “Pokhreli Jhyal”

  Best wishes and greetings to all Sankhuwa Sabhalis……….

  Pokhari Gaun
  Sankhuwa Sabha

 • 34. Thute  |  December 5th, 2007 at 2:59 pm

  tei h oyo toppa Saran le laaparbaahi didai chha ni…………………

  Jhilke

 • 35. Saran Kumar Limbu  |  December 5th, 2007 at 3:09 pm

  My Dear G. Gurung,

  I am extremely impressed with your comments and praises for my articles posted on this website and very glad too that at least some one is reading them.
  G. Grung ji, please do understand me, I am not prejudiced against any one neither any jati and all I am trying to say is about uniting HK Nepalese, building good image for our future generations so that our Nepalese can enjoy equally like Chinese and can compete in every aspect with them.

  Why don’t I like my country? I like my country but I certainly have great hatred against Gov. Officials, Gov. Policies, Rules and Regulations, and Parties like Emale, Congress. They just simply can not tell what is right from what is wrong. I like my country but I hate those people wanting someone who is 86 years to lead the country, do you think the people understand what is leadership, quality leader, Policy and economy you name them and because of this our country is in such state as you can see it and because of these Gov. Officials they have made our innocent people to suffer and gradually all succumb to starvation.
  Here we must try to lead them by examples or models, in particularly if you can think about the punctuality, if you invite them to come at 11am, you only see them turning up at the earliest around 1 pm. Recently I went to Prasant’s show which was supposed to have started at 7.30 pm but not even the doors were opened at that time.
  We need to get rid of those Nepalese’ practice, instincts, tendencies and inclinations which doesn’t fit or complement with foreign environments. Our HK Nepalese people must get rid of or change those pathatic entrenched habits in order to enhance our image. People must learn to be conscious and envious for the betterment of Nepalese. Again, Pokherali Jhyal organizing at Monkey Hill Dhulo ” will not help us at all !!!!
  I regret to say that this matter seemed to have become a bone of contention between Saran V Pokherli Jhyal and G.Gurung (CIAO!) whom I certainly think you are a very bright spark !! But I would reathe like to establish a broad church !!! and people who look for a change of heart will always feel friendly and helpful.

  Saran

 • 36. tazz  |  December 5th, 2007 at 8:33 pm

  hi ever one happy dv and dewali i like to thanks all sankhuwasabha unite.

 • 37. amrit ghale  |  December 9th, 2007 at 1:31 pm

  sansar bhori chhariyra boseko aa aaphno pesa gari rakhnu bhayko sangkhuwa sabhali daju bhai didi bhaini haru ma dheroi samjhana chha . ra gaule haru ko comment poddha dohori geet jostoi bhoko chha . yes balok ma sangkhuwa sabhali bises shubhakamana aadhan prodhan ra sarsalla shujhab ko lagi ho jasto lakchha . yaha arko kura (saran kumar limbu) ji ko kura chahi alik mon porena hoi . lau ta gaule haru yes barso ko naya anko ko hamro sangkhuwa sabha patrika prakasan bhoisake ko chha . abo website nikalni kura ma chhau . ra (bharat bhai lai samjhana chha mo amrit dai hk )

 • 38. Saran Kumar Limbu  |  December 12th, 2007 at 1:53 pm

  My Dear Amrit Ghale Ji,

  Tapain lai ta mero sochai thik lagena rahechha tara mero bhanai ke chha bhane hami Nepalese haru yahan HK samma aipuge pachhi pheri kina Nepal ma dekhaeko, chalaeko ani bani, lai khuwai, basai sochai, lagai kina sabai bahora haru yahan dekhaune ? Malai lagchha yahan HK ma hamro Nepal ko ani bani sanga dherai amildo chha jasto lagchha jastai phone ma bolne tarika: ” Tapain ko bolnu hunchha bhaninchha tara jawab painchha kaslai khojeko? bhanera” “Tapain le sodhnu hunchha uhan kahan janu bhayo ? jawab painchha kina chahiyo !” yastai ho ta Nepalese harule bolnu parne? Ke yo tapain le ” polite” thannu hunchha ta?? ” kata janu bhaeko bahini bhanda tero babu ko tauko malai sodheko ??” Mero sochai yo ho ki yasta khalko ani bani haru lai bhaena arkako “private/personal” patra haru kholera herne bani ke ramro ho ta ??
  Yo kura haru ta prasthai chha ra aru dherai naramro kura haru chhan ra tyaslai yahan nadekhaun bhanne mero bichar matrai ho. Arko kuro yad garnu parne keho bhane yahan Chinese harule Nepalese bhanne bitikai aphnu anuhar khumchaun chhan chahe jati high rank ko kam gare ta pani ra yaslai sudharne upaya matra hamiharule aphnu kosish ra standards bahraune ho natra jasto Nepal tyastai huin chha. Nepal desh ati sundarta le chhaeko chha tara kina naramro Nepalese manish haru nai naramro huna le kahile pani agari bahrnu sakdaina ra mero sochai yahi chha hami Nepalese haru baninnu ati jaruri dekheko chhu.

  Ramro pad, ramro jagir, ramro talabh paunu ko lagi dherai kar pasina bogaunu parchha.

  Saran

 • 39. ROOUSH KARKI  |  December 14th, 2007 at 6:49 pm

  Dear Brothers & Sisters
  I wish a very happy belated Depawali to all Sankhuwasavali residing in HK. I miss a lot of that wonderful Deusi Bhailo programme.

  -Rooush Karki
  Kathmandu

 • 40. pabitra  |  February 28th, 2008 at 1:42 am

  namaskar chha hai des bides ma chariara rahanu vayako daju bhai tatha didibahiniharulai ani yaspaliko deusi vailo program ma saharai ramailo garnu vayachha k garne affu ta nepalma …

  grg pabitra .

 • 41. kUMAR GURUNG  |  December 28th, 2008 at 1:35 am

  To The editor
  After reading top to bottom events, I felt very much happy that Sankhuwasava Samaj is doing great efforts to give continuation and preservation of Nepalese Culture and tradition in HK. It’s a good lesson as well as the means of entertainment for all who is staying outside the Nepal since a long time. Anyone should appreciate such achievements and result oriented efforts that has been carrying out by Sankhuwa Sava Samaj. I wish, continuation and prosperity of this organization forever.
  At present most of the Social organizations have been involved in social work like funds rising for the education of poor and intelligent students, treatment for poor and disable people who cannot afford expensive medical and development of rural areas, so on. I might be thinking Sankhuwasava Samaj is also having same objectives and missions. Is there any program for those youths, who have been destroying their beautiful life and family after being DRUGS-EDICT?
  Thanks and Regards
  Kumar Gurung
  Accounts-KSA

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

प्रतिक्रिया दिन चाहने पाठकहरुलाई जरुरी सूचना...
- सबै पाठकहरुलाई आफ्नो प्रतिक्रिया दिन स्वतन्त्र छ। तर स्वतन्त्रताको अर्थमा कसैको मान हानी, ब्यक्तिगत चरित्र हत्या गर्ने दुराशायले लेखिएका, असभ्य भाषा प्रयोग गरिएका र फर्जी नामबाट लेखिएका प्रतिक्रियाहरु प्रकाशित नहुन सक्छन्। धाक धम्कीसहित लेखिएका प्रतिक्रियालाई सुरक्षित राख्दै आई.पी. एड्रेस प्रकाशित गरिन सकिने छ।
- पाठकहरुको प्रतिक्रियाप्रति एचकेनेपाल डट कम कुनै जवाफदेही हुने छैन।
- यदि यहांहरुले नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।
- Terms and Conditions

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

March 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Most Recent Posts

Most Popular in November, 2007

Most Popular Posts