संखुवा-सभा समाज हङकङको वृक्षरोपण कार्यक्रम

July 11th, 2010

कोरङ्गी प्रेम, / हङकङ/ एचकेनेपाल डट कम -
हङकङमा विद्ममान नेपाली संघ संस्थाहरुमा छुट्टै पहिचान बनाउन सफल संखुवासभा समाजले सन २००८ बाट शुरु गरेको वृक्षरोपण कार्यक्रमलाई यो साल पनि निरन्तरता दिएको छ।

बिदेशमा बसे पनि हङकङ हाम्रो कर्म थलो बनेकोले हामीरुले यहाँको बिकासमा टेवा पु-याउन केही योगदान गर्नु पर्ने हुनाले यहांको वातावरणलाई प्रदुषण मुक्त राख्न यो कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिएको कुरा अध्यक्ष हेम राईले बताउनु भयो।

गतिविधीहरुको हिसावले हाम्रा कार्यक्रमहरु नितान्त नौलो हुने भएकोले संखुवासभा समाजको छुट्टै पहिचान बनेको बताउनुहुन्छ सल्लाहकार उपेन्द्र कोरंगी। ४० जनाको सहभागीता रहेको उक्त कार्यक्रममा यो वर्ष २ सय नयां बिरुवाहरु थपिएका छन्।

सधैं जागिर, घर धन्दा र भीडभाडबाट मुक्त रहन र नेपालको डांडाकांडा वन जंगल अनि उकाली ओरालीको तिर्सना मेटाउन यस्तो कार्यक्रम समय समयमा आयोजन गर्नु पर्ने कुरामा जोड दिनुहुन्छ अर्का सल्लाहकार चक्रबहादुर राई।

सबै भन्दा रोचक पक्ष त संखुवासभा जिल्ला निवासी ८० बर्षीय बृदद्वय भक्तबहादुर गुरुङ र टेकबहादुर गुरुङ सो कार्यक्रममा सहभागी हुन पाएकोमा असाध्यै खुशी देखिन्थे। समुद्र सतहबाट ३ सय ४० मीटर उचाईमा रहेको सो डांडा चढ्ने सवालमा स्वां स्वां र फ्वां फ्वां गर्दै कठिनाईको महशुस गर्दा संखुवासभा जिल्लामा गाईने हाक्पारे कुर्रै ढाडे गीतको बोल गाएर सहभागीहरु सबैलाई हौस्याएको देख्न पाइन्थ्यो।

हेम राईको संयोजन रहेको उक्त कार्यक्रमको उपाध्यक्ष तुलबहादुर गुरुङ, एमबी राई, कुमार गुरुङ, कृष्ण गुरुङ, बीरबहादुर राईले ब्यबस्थापन गरेका थिए। वार्षिक रुपमा आयोजना गरिने सो कार्यक्रम यो पटक तेश्रो हो। सन् २००८ बाट शुरु गरिएको यो कार्यक्रमलाई भबिष्यमा पनि निरन्तरता दिने बताउंछन भूपू अध्यक्ष खेमाहाङ्ग जिमी।

Recent Videos:

Popularity: 3%

Entry Filed under: हङकङको समाचार

2 प्रतिक्रियाहरू / Comments आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Add your own

  • 1. kris  |  July 16th, 2010 at 11:02 pm

    realy good news.S.S.Samaj ko naya ra chhutai pahichan ko Programme parti hami nepali haru le khusi ra garba garnu pardacha;

  • 2. ThuleDai सिंगापुर  |  July 25th, 2010 at 2:19 pm

    आउँदो दिनहरुमा पनि एस्तै प्रकृतिक सम्पदाको संरक्षण गर्दै संसार कै एक दुखदायी चिन्ताको विषय “ग्लोबल वार्मींग” लाई मध्य नजर राखी वृक्षारोपण गरेकोमा शत प्रतीशत सहमती जनाउँदै भविष्यमा पनि निरन्तरता पाउनेछ भन्ने आशा बोकेको छु |

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

प्रतिक्रिया दिन चाहने पाठकहरुलाई जरुरी सूचना...
- सबै पाठकहरुलाई आफ्नो प्रतिक्रिया दिन स्वतन्त्र छ। तर स्वतन्त्रताको अर्थमा कसैको मान हानी, ब्यक्तिगत चरित्र हत्या गर्ने दुराशायले लेखिएका, असभ्य भाषा प्रयोग गरिएका र फर्जी नामबाट लेखिएका प्रतिक्रियाहरु प्रकाशित नहुन सक्छन्। धाक धम्कीसहित लेखिएका प्रतिक्रियालाई सुरक्षित राख्दै आई.पी. एड्रेस प्रकाशित गरिन सकिने छ।
- पाठकहरुको प्रतिक्रियाप्रति एचकेनेपाल डट कम कुनै जवाफदेही हुने छैन।
- यदि यहांहरुले नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।
- Terms and Conditions

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

March 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Most Recent Posts

Most Popular in July, 2010

Most Popular Posts