याउ चिम मोङ डिस्ट्रिक्टमा नेपाली उम्मेदवार

October 15th, 2011

एस/ एचकेनेपाल डट कम-
हङकङ, १५ अक्टोबर । रि. गोर्खा मेजर शरणकुमार लिम्बुले नेपालीको प्रतिनिधित्व गर्दै जिल्ला परिषद चुनावमा उम्मेदवारीको घोषणा गरेका छन्।

सदन डेमोक्र्याटिक एलाइन्स पार्टीको तर्फबाट याउ चिम मोङ जिल्ला सदस्यका लागि उनले उम्मेदवारीको घोषणा गरेका हुन्। उनको निर्वाचन क्षेत्र जोर्डन वेष्ट रहेको छ भने निर्वाचन क्षेत्र कोड नं. E03 रहेको छ। निर्वाचन आगामी नोभेम्बर ६ तारिख आइतवारका दिन हुने भएको छ।

बेलायती सेनामा २९ वर्ष सेवा गरिसकेका पूर्वी नेपाल घर भएका ६० वर्षीय लिम्बु राजनीतिमा समेत गहिरो अभिरूचि राख्छन्। यही अभिरूचिका कारण उनले हङकङको राजनीति धरातलमा प्रवेश गर्ने जमर्को गरे। फलतः उनी २००४ मा सदन डेमोक्र्याटिक एलाइन्स पार्टीमा आवद्ध भए। जेम्स लुङ वाइ उक्त पार्टीका अध्यक्ष रहेका छन्।

यसअघि, सोही पार्टीले २००८ को हङकङ विधान परिषद्को निर्वाचनमा काउलुन वेष्टबाट शुक्र वान्तवालाई उठाए पनि त्यति बेला पराजय भएको थियो। नेपाली समुदायसंग राम्रो समन्वय कायम गर्न नसक्दा पार्टीका नेपाली उम्मेदवार वान्तवाले पराजय भोगेका थिए।

यस पटक पनि उक्त पार्टीले जिल्ला परिषद निर्वाचनमा लिम्बूलाई आफ्नो पार्टीको तर्फबाट अगाडि सारेको छ। यतिबेला पार्टीले यस क्षेत्रका नेपाली समुदायसंग राम्रो समन्यव राख्न तथा नेपालीबीच सद्भाव र सहयोगको खाँचो देखिएको छ।

चुनावको मिति नजकिदै गर्दा पनि नेपालीबीच व्यापक छलफल र बहसको विषय बन्न सकेको छैन भने पार्टीले गम्भीरताका साथ नेपाली समुदायसम्म यसको प्रभाव विस्तार पार्न सकेको छैन।

यद्दपि, परिषदका उम्मेदवार लिम्बूले आफूलाई मत दिएर विजयी गराउन यस क्षेत्रमा बसोबास गर्ने सबै नेपालीसंग अनुरोध गरेका छन्। उनले हमेशा नेपाली समुदायको हित र लक्ष्य प्राप्तिका लागि दृढ रहने आफ्नो घोषणा पत्रमा प्रतिवद्धता व्यक्त गरेका छन्।

मतदान आगामी नोभेम्बर ६ तारिख आइतवारका दिन बिहान साढे ७ बजेदेखि राति साढे १० बजेसम्म हुने छ।

लिम्बुका बारे थप जानकारीका लागि तलका लिङ्कमा क्लिक गर्नुहोस्
>लिम्बूबारे थप जानकारी
>पार्टीको घोषणा पत्र

Recent Videos:

Popularity: 4%

Entry Filed under: हङकङको समाचार

आफ्नो प्रतिक्रिया दिनुहोस् / Leave a Comment

प्रतिक्रिया दिन चाहने पाठकहरुलाई जरुरी सूचना...
- सबै पाठकहरुलाई आफ्नो प्रतिक्रिया दिन स्वतन्त्र छ। तर स्वतन्त्रताको अर्थमा कसैको मान हानी, ब्यक्तिगत चरित्र हत्या गर्ने दुराशायले लेखिएका, असभ्य भाषा प्रयोग गरिएका र फर्जी नामबाट लेखिएका प्रतिक्रियाहरु प्रकाशित नहुन सक्छन्। धाक धम्कीसहित लेखिएका प्रतिक्रियालाई सुरक्षित राख्दै आई.पी. एड्रेस प्रकाशित गरिन सकिने छ।
- पाठकहरुको प्रतिक्रियाप्रति एचकेनेपाल डट कम कुनै जवाफदेही हुने छैन।
- यदि यहांहरुले नेपाली युनिकोडमा लेख्न चाहनुहुन्छ भने गूगल रोमन टु युनिकोड मा गएर टाइप गरेपछि कपि गरेर तलको कमेन्ट बक्समा पेस्ट गर्नुहोला।
- Terms and Conditions

Required

Required, hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


पशन तमू @ Twitter

Hong Kong Weather

Subscribe to our videos!


Calendar

March 2019
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Most Recent Posts

Most Popular in October, 2011

Most Popular Posts